KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969226
nr 1296 9226
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Signerad, daterad 1923, marin. Olja på pannå, 37x70 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 december 2019
kl 20:19:38
8/12 19:20:29
Alfred Collin
Läs mer om Alfred Collin